applefobia
Applefobia
Loading...

Apple Store - second hand

Parę dni temu w sieci gruchnęła wieść, że w Apple Store pojawiły się MacBooki Pro z odzysku. Amatorzy używanej odzieży i elektroniki z drugi...

Parę dni temu w sieci gruchnęła wieść, że w Apple Store pojawiły się MacBooki Pro z odzysku. Amatorzy używanej odzieży i elektroniki z drugiej ręki będą zachwyceni, ale czytając reakcje na MyApple, obawiam się, że prawdziwi fanboje wzgardzą tą ofertą.
Aby kreatywnie podejść do zagadnienia sprzedaży używanych komputerów z drugiej ręki, Apple wymyśliło kategorię "Refurbished MacBook Pro". Niestety, sądząc po stanowisku zajmowanym przez niektórych twardogłowych wyznawców kultu Apple, MacBook po remoncie nie ma szans w rywalizacji z nówką sztuką. Na przeszkodzie stoi to, że relikwią, na której najbardziej zależy wiernemu makjuzerowi, jest oryginalne pudełko.
Pudełko jest z szarego papieru i masz świadomość że nie jesteś pierwszym właścicielem. Ja wolę zapłacić więcej i kupić nówkę w oryginalnym i ładnym pudełeczku :)
Jak widać, kwestia radości czerpanej z faktu posiadania oryginalnego pudełka bierze górę. Aby mieć klasę i poważanie w środowisku kreatywnych profesjonalistów, nie wypada kupować używanego MacBooka w szarym kartonie. O ile MacBook, dzięki geniuszowi serwisantów Apple może mieć kilka żyć, to pudełko może być tylko jedno. Widocznie opakowania nie dają się picować tak jak używane MacBooki.

I w tym miejscu pojawia się zagadka, jakim cudem tak krótko po premierze pojawiło się aż tyle MacBooków z Retiną, że Apple oferuje ich sprzedaż na dużą skalę. Aż tak się psują? Refurbished MacBook to po prostu odpicowany egzemplarz po naprawie i remoncie -  nie wiadomo kto nim tyrał, co było zepsute albo jak długo był macany na opatentowanym stoliku w Apple Store.

Refurbished MacBook w środku ma używane, naprawiane lub wymieniane bebechy, a czasem i dysk z niewykasowanymi plikami poprzedniego właściciela, bo i takie się zdarzało kupić amatorom jabłkowego second-handu. Ale ponieważ wszystko zapakowane jest w obudowę odpicowaną jak auto sprowadzone z Niemiec na lawecie i sprzedawane w "okazyjnej" cenie to nikt nie marudzi.

Patrząc w kategoriach kulinarnych, refurbished MacBook przypomina garść nieświeżych podrobów pakowanych w świeży, wymyty i rumiany kadłubek kurczaka, wystawiany na promocji dnia. Ale jak dla kogoś liczy się wygląd, to powinien być zadowolony...


second hand 3015001878280800926

Strona główna item

Bądź na bieżącoREKLAMY


program do Allegro eBay

Losowy wpis z archiwum

Archiwum bloga