applefobia
Applefobia
Loading...

Zaginanie rzeczywistości

Większość ostatnich tzw. " patentów " Apple opiera się na zastrzeganiu wyglądu lub działan...

Większość ostatnich tzw. "patentów" Apple opiera się na zastrzeganiu wyglądu lub działania cudzych wynalazków, albo wręcz gotowych produktów konkurencji, które można normalnie kupić w sklepie, więc ten najnowszy patent w sumie nie powinien mnie zdziwić. A jednak...Wczoraj do amerykańskiego Urzędu Patentowego wpłynął kolejny wniosek Apple. Jak można przeczytać na powyższej rycinie, najnowszy pomysł kupertyńskich wynalazców nazywa się "Future iPhone with Wrap Around Display" i jak mniemam, jest genialną, natchnioną wizją absolutnie innowacyjnego, futurystycznego iPhona z zaoblonym ekranem. Cudo! Jest tylko jeden problem. A właściwie dwa...

Samo opatentowanie czegokolwiek przez Apple wcale nie znaczy, że firma potrafi zaprojektować i złożyć do kupy prezentowane urządzenie. Tak samo jak oglądanie zdjęć Justina Biebera nie gwarantuje zajścia z nim w ciążę. Kupertyńczycy po prostu patentują impulsywnie co popadnie, ot tak - na wszelki wypadek.

W rzeczywistości prędzej TimKuk wy.ra obie gąsienice i zębaty wieniec od wieżyczki T-34, niż Apple będzie w stanie zbudować coś takiego, ale spryciarze już złożyli wniosek patentowy na krzywy telefon - wyłącznie po to, żeby zrobić na złość konkurencji.

No właśnie - konkurencja. Ten wredny Samsung, który według opinii fanbojów notorycznie kopiuje wszystkie fantastyczne pomysły Apple, posunął się do wyjątkowego chamstwa, wykonując "kopię uprzedzającą" (określenie ukute przez prawników z Cupertino) i bezczelnie zaprezentował działający prototyp telefonu z zakrzywionym ekranem całe dwa miesiące wcześniej - na targach CES w styczniu 2013 roku.

Wynalazek Samsunga nazywa się Youm, a podobieństwo do "Future iPhone with Wrap Around Display" jest doprawdy zastanawiające. A może na odwrót...Na co komu potrzebny telefon z krzywym wyświetlaczem - tego nie wiem. Ale jedno jest pewne. Nie można już, kuźwa, niczego pokazać publicznie, żeby te kutwy z Cupertino nie zerżnęły pomysłu i nie opatentowały go jako swój w parę tygodni później. Aż strach się wysikać w parku...

Źródło: Patently Apple
samsung 7928160432622294735

Strona główna item

Bądź na bieżącoREKLAMY


Losowy wpis z archiwum

Archiwum bloga