applefobia
Applefobia
Loading...

iPhone - 81% dziur, reszta to amazing

Wiecie już, jaki jest najbardziej dziurawy telefon na świecie? Oczywiście iPhone. Bardziej dziurawy może być już tylko iPhone, ostrzelany ze...

Wiecie już, jaki jest najbardziej dziurawy telefon na świecie? Oczywiście iPhone. Bardziej dziurawy może być już tylko iPhone, ostrzelany ze snajperki.Jak wynika z powyższej ryciny, w ilości wykrytych luk bezpieczeństwa iPhone dzierży niekwestionowaną palmę pierwszeństwa. A w zasadzie to nie palmę, a cały gaj palmowy, z oazą, stadem wielbłądów, sześciopokoleniową rodziną Arabów, manufakturą oleju kokosowego oraz sklepem z pamiątkami.

Ze swoimi 81% udziału iPhone miażdży wszystkich konkurentów wziętych razem do kupy. No, ale ekskluzywny i wytworny iPhone zazwyczaj trzyma się z daleka od kupy. Może z wyjątkiem sytuacji, gdy jego posiadacz zakrztusi się w kiblu albo potknie się w oborze, czytając SMS-a od Andy Zaky'ego z rekomendacją "kupować!".

Pewnie zastanawiacie się, skąd wzięła się rycina, w tak bezwzględny sposób ośmieszająca troskliwie budowany przez kupertyńską propagandę wizerunek iPhona jako godnego zaufania telefonu biznesowego. Zapewniam, że nie narysowałem jej ani ja, ani borsuk. Wzięła się z rankingu opracowanego przez firmę SourceFire, podsumowującego ilość zagrożeń wykrytych w urządzeniach mobilnych przez ostatnie 25 lat.

Niepokorne SourceFire prawdopodobnie od dziś stanie się najbardziej znienawidzoną przez Apple firmą analityczną. Ci wstrętni hejterzy wypunktowali w iPhonie aż 210 luk bezpieczeństwa od czasu jego premiery. Stosunkowo młody iPhone w rywalizacji na totalną dziurawość zdeklasował o parę długości takich weteranów jak BlackBerry (11 dziur) i Windows Mobile (14 dziur). Zaś konkurencyjny Andek, tak piętnowany przez kupertyńską propagandę i jej fanatycznych przydupasów za skrzypienie i otwartość, wykazał się zaledwie 24 zagrożeniami.

Jeśli więc kiedykolwiek jakiś fanboj będzie wam coś bredził, że iOS jest najbezpieczniejszym systemem operacyjnym, to możecie mu naciągnąć majtki na głowę, zasadzić kopa w d.pę wypastowanym glanem i dać ten raport do czytania. Jeśli umie czytać...

Pełna treść raportu: SourceFire

iphone 550962657405717676

Strona główna item

Bądź na bieżącoREKLAMY


Losowy wpis z archiwum

Archiwum bloga