applefobia
Applefobia
Loading...

iWatch ma być hitem sprzedaży. Podobno...

Mamy kolejne emocjonujące informacje na temat iWatcha. Przełomowy smartwatch Apple podobno ma być...


Mamy kolejne emocjonujące informacje na temat iWatcha. Przełomowy smartwatch Apple podobno ma być przebojem większym niż iPad i absolutnym hitem sprzedaży...

Jak obliczają analitycy-optymiści z kręgów zbliżonych do Cupertino, Apple ma szansę sprzedać jakieś około circa about 21 milionów swoich cwanych zegarków w ciągu pierwszego roku. Pod jednym warunkiem - że ich cena nie przekroczy 300 dolarów.

I w tym miejscu zaczynają się schody... Nie bardzo wiadomo, po jaką cholerę Apple zatrudniało fachowca z Tag Heuer, skoro iWatch ma kosztować marne 300 zielonych - równowartość przeciętnego zegarka ze średniej półki. A gdzie ekskluzywność? Toż to jawna obraza dla wszystkich kreatywnych baristów i całej elity jabłkowych fanów.


Niestety, poza ryzykiem, że iWatch będzie za tani i obrażeni miłośnicy luksusu go nie kupią, jest też drugie zagrożenie - cwany zegarek Apple może być równocześnie za drogi w sytuacji, gdy sporo już dostępnych na rynku smartwatchy ma niższe ceny. I bądź tu mądry...

A przecież zamiast ogłaszać wyssane z palca prognozy, wielkość sprzedaży można obliczyć, stosując prosty, sprawdzony przelicznik:
  • Jeśli cena nie przekroczy 300 dolarów - pójdzie 21 milionów sztuk
  • Jeśli iWatch będzie kosztować poniżej 100 dolarów, sprzedaż może wynieść nawet 120 milionów.
  • Jeśli będą dodawać iWatcha do sześciopaku piwa z Biedronki, to wziąwszy pod uwagę statystyczne spożycie niskoprocentowych napojów alkoholowych w sezonie grillowym, tylko w lipcu i sierpniu może pójść jakieś 287 milionów sztuk, i to w samym tylko województwie lubelskim i podkarpackim.

Oczywiście pod warunkiem, że Apple zdąży wyprodukować iWatcha w tym roku...


Źródło: Apple Insider


apple watch 9088900244967289695

Strona główna item

Bądź na bieżącoREKLAMY


Losowy wpis z archiwum

Archiwum bloga