applefobia
Applefobia
Loading...

Na iOS również są wirusy

Jak się okazuje, nawet Najbardziej Zaawansowany Mobilny System Operacyjny Świata nie jest wolny od rozprzestrzeniającego się, zapaskudzaj...


Jak się okazuje, nawet Najbardziej Zaawansowany Mobilny System Operacyjny Świata nie jest wolny od rozprzestrzeniającego się, zapaskudzającego system badziewia...

Jak z dumą oświadczył prominentny członek zarządu Apple, firma odniosła duży sukces. Padł kolejny rekord. Otóż informatykom z Cupertino w ciągu miesiąca udało się potajemnie zainfekować aż 81 milionów urządzeń z OS X i iOS wirusem o nazwie U2.Songs.of.Innocence.BackDoor. To spore osiągnięcie, bo inne wirusy osiągają w ekosystemie Apple o wiele gorsze wyniki.

Metoda infekcji była bardzo prosta. Nie trzeba było nawet wchodzić na strony z gejowskim porno. Apple po prostu dodało nowy album grupy U2 do kolekcji muzyki wszystkich użytkowników iTunes Store jako "zakupiony". Oczywiście bez ich wiedzy i zgody, więc spora część z tych, którzy w ogóle zorientowali się z obecności podrzutka, była mocno zdziwiona, że nieświadomie kupili coś, co wynikło z dotykania się palcami przez dwóch facetów.


Jak to z wirusami bywa, spora część userów nie była zadowolona z pozyskania czegoś, czego wcale nie chcieli. Na szczęście kukułcze jajko-niespodzianka było darmowe, więc skończyło się tylko na rzucanych z cicha przekleństwach i życzeniach parchów na genitaliach dla całego zarządu Apple i grupy U2 wraz z księgowością i ekipą techniczną.

W obliczu tak skandalicznego braku ogłady i czarnej niewdzięczności, Apple udostępniło wkrótce specjalne narzędzie, służące do usunięcia wirusa U2.Songs.of.Innocence.BackDoor z kolekcji muzyki. Narzędzie okazało się kolejnym sukcesem, bo natychmiast z pieśnią na ustach (oczywiście z repertuaru całkiem innej grupy) skorzystało z niego ponad 2/3 obdarowanych.

Jak donoszą media, prace badawcze nad wirusem U2.Songs.of.Innocence.BackDoor pochłonęły około 150 milionów dolarów, włączając w to honorarium dla grupy i prawa do rozpowszechniania. Był to niewątpliwie najdroższy wirus w historii. Ale kto bogatemu zabroni?

Źródło: MyApple
wirusy 8140166751568227379
Strona główna item

Bądź na bieżącoREKLAMY


Losowy wpis z archiwum

Archiwum bloga