applefobia
Applefobia
Loading...

Słowniczek

ajfoniarz użytkownik iPhona ajpadziarz użytkownik iPada amelinium metal, z którego wytwarza się obudowy urządzeń Apple. W skład stop...


ajfoniarz
użytkownik iPhona

ajpadziarz
użytkownik iPada

amelinium
metal, z którego wytwarza się obudowy urządzeń Apple. W skład stopu ameliniowego wchodzi zwykłe aluminium pozyskiwane z boksytów oraz niewielka domieszka dymianu jobsu i kretynianu fanboju. W procesie obróbki amelinium podlega amazingowaniu na zimno, co podnosi jego wytrzymałość, ale wiąże się ze spadkiem adhezyjności, przez co jego pomalowanie staje się bardzo trudne.

borsuk
zwierzę totemiczne Applefobii. Z natury nieufny, krnąbrny i niezależny, borsuk idealnie nadaje się na czujnego obserwatora, niepodatnego na marketingowe sztuczki. Wierny kompan i alter ego ogrodnika.januarego.

fajfes
popularna nazwa najnowszego iPhona 5S

fajfon
potoczna, niezbyt pochlebna nazwa iPhona 5.

fajfoniarz
użytkownik iPhona 5.

fanboj
osobnik rozmiłowany w produktach Apple ponad granice zdrowego rozsądku. Gotów bronić ich kultu nawet wbrew oczywistym faktom, prawom fizyki oraz zasadom ekonomii. W większości przypadków fanbojstwo to choroba nieuleczalna, zakaźna umysłowo, przenosząca się drogą towarzyską. Patrz: monografia fanbojstwa polskiego

fores, ajfon fores
pochodzące wprost z wielkiego świata, angielskobrzmiące określenie iPhona 4S.

jabłocz
potoczna nazwa Apple Watcha

jailbreak
włamanie do systemu iOS, aby wzbogacić iPhona o funkcje i możliwości, które miałby wbudowane fabrycznie, gdyby był pełnowartościowym smartfonem. Patrz: jailbreak okiem fachowców

kupertynizm, kupertyński
pojęcia odnoszące się do siedziby głównej Apple, mieszczącej się w Cupertino, na obrzeżach San Francisco. To z Cupertino promieniują na świat kupertyńskie idee i przodująca kupertyńska myśl techniczna, z których cały świat ma ubaw po pachy.

macochista
makjuzer z własnego wyboru podejmujący skazaną na klęskę codzienną walkę z upierdliwością swojego maka oraz borykający się z jego licznymi wadami i ograniczeniami.

makjuzer
zwykły użytkownik komputera Apple Mac, MacBook lub iMac, wykorzystujący swoją maszynę tak jak każdy normalny komputer. Niekoniecznie macochista czy fanboj.

NZSOŚ
Skrót od lansowanego przez Apple hasła "Najbardziej Zaawansowany System Operacyjny Świata", odnoszącego się do kolejnych mutacji OS X. Jak dowodzi praktyka - najbardziej przestrzelone hasło reklamowe na świecie.

NZMSO
Wariant NZSOŚ, czyli odnoszące się do iOS hasło "Najbardziej Zaawansowany Mobilny System Operacyjny". Moim zdaniem - najbardziej mobilna bzdura świata.

słitfocia
Zdjęcie wykonane obowiązkowo iPhonem z wyciągniętej ręki, albo w lusterku w kiblu. Fotogram zwyczajowo prezentuje laskę-solarkę wykonującą dziubek i eksponującą cycki, choć sporadycznie zdarzają się i inne tematy. Słitfocia może być obrobiona Instagramem, ale niekoniecznie.

Starbucks, potocznie: starbaks
sieć kawiarni osobliwie upodobanych przez użytkowników sprzętu Apple. Nie wiadomo dlaczego. Pewnie dlatego, że jest tam darmowe WiFi...

TimKuk
Aktualny dyrektor generalny Apple, następca Steva Jobsa i niezbyt pilny wykonawca jego wizjonerskiego testamentu

WWJC - WordWide Jumanji Conference
Nazwa corocznych konferencji Apple, na których można się dowiedzieć, jakie pomysły i technologie Apple zajumało konkurencji.Słowniczek jest w fazie nieustannego rozwoju. Jeśli macie jakieś swoje propozycje określeń i terminów do słowniczka, uprzejmie proszę zgłaszać je w komentarzach pod artykułami.

Strona główna static_page

Bądź na bieżącoREKLAMY


Losowy wpis z archiwum