applefobia
Applefobia
Loading...

Czy w Apple nie używają Google?

Po raz kolejny analfabeci z Cupertino przejechali się na zadufaniu we własną kreatywność. Amerykański Urząd Patentowy odmówił im opatent...Po raz kolejny analfabeci z Cupertino przejechali się na zadufaniu we własną kreatywność. Amerykański Urząd Patentowy odmówił im opatentowania znaku towarowego Touch ID. Jak się okazuje, ta nazwa jest własnością innej firmy.

Nie po raz pierwszy dowiadujemy się, że Apple wymyśliło czy wynalazło coś, co już od dawna istnieje. Począwszy od znanych jeszcze przed naszą erą połączeń stolarskich, poprzez wygięty telefon, gogle z rozszerzoną rzeczywistością, pulsometr, procesor, stabilizację optyczną, stylus, nazwy geograficzne, głośniki w monitorze, wirtualną klawiaturę czy wideorozmowę, aż po startup.

Wszystkie te wiekopomne wynalazki mają tę wspólną cechę, że zostały wymyślone przez kogoś innego całkiem gdzie indziej i kiedy indziej, co wcale nie przeszkadzało Apple ogłosić ich jako własne odkrycie, a nawet w niektórych przypadkach opatentować. Tak to jest, jak się nie wyściubia nosa z rezerwatu i żyje niczym w platońskiej jaskini z przekonaniem, że świat poza murami nie istnieje.

Szok nastąpił przy próbie zarejestrowania Touch ID. Geniusze wynalazczości i słowotwórstwa ku swemu wielkiemu zaskoczeniu zostali spuszczeni po schodach Urzędu Patentowego z informacją, że mogą się podetrzeć swoim wnioskiem patentowym i zjeść go z musztardą i gałką muszkatołową. Jak się okazało, znak towarowy Touch ID istnieje od 2001 roku i jest zastrzeżoną nazwą - niespodzianka! - technologii skanowania linii papilarnych, należącej do firmy Kronos. Tadam!

Cwaniacy z Cupertino, ścigający po całym świecie wyimaginowanych naśladowców swoich pseudowynalazków, bezczelnie zerżnęli istniejący znak towarowy wraz z funkcjonalnością i jeszcze bezczelniej próbowali go zarejestrować. Czyżby nie sprawdzili wcześniej, czy nazwa Touch ID przypadkiem nie jest już wykorzystywana? Hę? A może brzydzili się skorzystać z wyszukiwarki Google?


Źródło: PC World


wynalazek 5339544988193805863

Strona główna item

Bądź na bieżącoREKLAMY


Losowy wpis z archiwum

Archiwum bloga