applefobia
Applefobia
Loading...

Jak geje napędzają postęp

Niedawne parady równości w USA, poza swoją standardową rolą zbliżania światopoglądów i bratania się środowiska LGBT ze społeczeństwem, pr...


Niedawne parady równości w USA, poza swoją standardową rolą zbliżania światopoglądów i bratania się środowiska LGBT ze społeczeństwem, przyniosły jedno zaskakujące odkrycie...

Od paru lat Apple bierze coraz większy udział we wspieraniu i organizowaniu parad równości. W imprezach licznie biorą udział pracownicy Apple, a także sam CEO TimKuk, ochoczo fotografujący się z uczestnikami marszu. Apple funduje również wzorowane na kolorystyce iOS 7 chorągiewki, tiszerty z tęczowym jabłkiem i tysiące darmowych kuponów na jedną piosenkę z iTunes dla widzów manifestacji.

Parady odbywają się pod hasłem "Pride" czyli "Duma". Nie bardzo wiadomo, co ma być tym powodem do dumy - czy grupowe machanie kolorowymi chorągiewkami, fotografowanie się z TimKukiem czy publiczne manifestowanie swoich prywatnych zainteresowań i upodobań, ale po obejrzeniu opublikowanego przez Apple filmiku z wydarzenia moją uwagę zwróciło coś innego...W zakończeniu filmu widać mianowicie hasło "Inclusion inspires innovation" co można rozumieć w taki sposób, że według Apple społeczne włączenie gejów, lesbijek i innych osób niezdecydowanych płciowo jest siłą napędową innowacji i postępu. Hmm... nie wiem, co kupertyński dział PR miał na myśli, ale biorąc pod uwagę antropologię, teoria jest dość oryginalna.

Co więcej, hasło "Inclusion inspires innovation" wygląda w wykonaniu Apple na czystą hipokryzję, bowiem w rzeczywistości ta firma sama coraz bardziej się wyklucza i izoluje, tworząc własne, egzotyczne standardy i co roku dokładając kolejne zwoje drutu kolczastego na zwieńczeniu muru swojego technologicznego rezerwatu i muzeum osobliwości.

Jak na dłoni widać efekty tej postawy - osiągnięte własnym wysiłkiem wykluczenie z przekłada się na dreptanie w kółko i żałosny brak innowacyjności Apple, które już dawno zamieniło "think different" na "do the same". No cóż, jak tak dalej pójdzie, to wkrótce doczekamy się osobnych kupertyńskich parad równości, gdzie pracownicy i zarząd Apple ramię w ramię będą maszerować pod hasłami, że ich produkty są takie same jak wszystkie inne i należy im się równe traktowanie z konkurencją :)


Źródło: MyApple


lgbt 6865569727802722858

Strona główna item

Bądź na bieżącoREKLAMY


Losowy wpis z archiwum

Archiwum bloga