applefobia
Applefobia
Loading...

Za chwilę koniec programu

Spektakularną klapą zakończyła się prowadzona w USA akcja zastępowania szkolnych podręczników iPadami. Mimo prób zmonopolizowania macanej...


Spektakularną klapą zakończyła się prowadzona w USA akcja zastępowania szkolnych podręczników iPadami. Mimo prób zmonopolizowania macanej edukacji przez Apple, szkoły w Los Angeles przechodzą na produkty konkurencji.

Temat wychowywania nowego pokolenia fanbojów przy pomocy iGadżetów Apple poruszałem już wiele razy, a to piętnując żenujący poziom aplikacji, a to naśmiewając się z tego, jak dzieci zhackowały swoje edukacyjne iPady, a to wreszcie opisując protesty wk..wionych nauczycieli. I wygląda na to, że iPady kończą swoją przygodę z edukacją.

Jak donosi LA Times, tamtejsze władze oświatowe wreszcie przejrzały na oczy. Ktoś tam dostrzegł ograniczenia i homogeniczność ekosystemu Apple oraz fakt, że nie powinno się wszystkich dzieci pakować do jednego worka. Uczniowie są w różnym wieku i mają różne potrzeby i umiejętności, więc nie można wszystkich traktować po równo jak niedorozwiniętych analfabetów i ofiary kultury obrazkowej.

I choć nadal uważam iDukację przy pomocy elektronicznych gadżetów za chybiony pomysł, to teraz przynajmniej szkoły będą miały wybór pomiędzy zróżnicowanymi urządzeniami od kilku producentów. Do dyspozycji będą m.in. Chromebooki, Surface Pro czy Lenovo Yoga, a także możliwość testowania aplikacji edukacyjnych z różnych źródeł - nie tylko z jedynego słusznego sklepiku Apple.

Apple przegrało batalię o zmonopolizowanie edukacji, a program kupertyńskiej indoktrynacji i wykształcenia całego pokolenia ofiar jabłkowej monokultury właśnie doczekał się niechlubnego końca. Koniec z monopolem i hegemonią.  :)


Źródło: Engadget


ipad 7636359807170019901

Strona główna item

Bądź na bieżącoREKLAMY


Losowy wpis z archiwum

Archiwum bloga