applefobia
Applefobia
Loading...

O tym, jak Steve Jobs wynalazł Internet. Niechcący...

Wielcy wynalazcy, wizjonerzy i geniusze swoich czasów - oto postaci, które na zawsze zmieniają świat i nasze życie. Jedną z nich niewątpl...


Wielcy wynalazcy, wizjonerzy i geniusze swoich czasów - oto postaci, które na zawsze zmieniają świat i nasze życie. Jedną z nich niewątpliwie był Steve Jobs - fani Apple wciąż wierzą, że to on wymyślił i zaplanował wszystkie przełomowe produkty firmy do roku 2056 włącznie. Ale nie wszyscy wiedzą, że bez Steva nie byłoby też Internetu...

Jak się okazuje, pod koniec lat 80., gdy w laboratoriach CERN pracowano nad globalną siecią łączności, jednym z komputerów użytych w roli serwera była maszyna o nazwie NeXT, produkowana przez młodego Steva Jobsa w czasie przymusowego, kilkuletniego urlopu z Apple.

O NeXT-ach trudno powiedzieć, że sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Były wprawdzie równie ciepłe, ale ceną zabijały przeciętnego użytkownika. W tym czasie na świecie królowały już pecety na licencji IBM, ja zbierałem na swojego pierwszego PC AT 386 z zegarem 16MHz i 4 MB RAM, a na egzotycznego NeXT-a mogli sobie pozwolić wyłącznie krezusi, członkowie Mensy i szczodrze dotowane instytucje.

Właśnie wtedy, w 1989 roku, w CERN z niewiadomych przyczyn pojawiła się maszyna Steva Jobsa. A ponieważ z braku rozsądnego oprogramowania nie nadawała się do żadnej konkretnej roboty, została przeznaczona do pracy jako serwer dla raczkującego Internetu.W ten sposób dochodzimy do jakże logicznego wniosku, że to Steve Jobs, wprawdzie zdalnie, przypadkowo i nieświadomie, ale z całą mocą sprawczą geniusza i wizjonera, stał się ojcem Internetu, z którego korzystamy po dziś dzień.

Tym samym Steve wpisuje się złotymi zgłoskami w historię rozwoju świata w równym stopniu, co dostawca bielizny Aleksandra Macedońskiego, manikiurzystka Marii Curie-Skłodowskiej czy facet, który wywoływał zdjęcia Buzza Aldrina z Księżyca.


Źródło: Business Insider


steve jobs 4027395646298248749

Strona główna item

Bądź na bieżącoREKLAMY


Losowy wpis z archiwum

Archiwum bloga