applefobia
Applefobia
Loading...

Pionowe słitfocie? Ta firma ma to w genach...

My się tu naśmiewamy z kreatywnej, pionowej techniki fotograficznej ajfoniarzy, a tymczasem okazuje się, że Apple już 25 lat temu przewi...My się tu naśmiewamy z kreatywnej, pionowej techniki fotograficznej ajfoniarzy, a tymczasem okazuje się, że Apple już 25 lat temu przewidziało taki rozwój sytuacji. No i niech ktoś powie, że Steve nie był wizjonerem...

Jak wynika z kupertyńskich archiwaliów, w latach 80. Apple pracowało nad monitorem w systemie pivot w swojej autorskiej wersji o nazwie One-Way Constant Pivot. Na tytułowej rycinie widzimy piankowy prototyp komputera Macintosh LC z pionowym baniakiem CRT.

Taki układ ekranu (rzecz jasna poza oczywistą antycypacją pojawienia się iPhona wraz z jego charakterystyczną, grożącą przestrzeleniem kolan techniką fotograficzną) niósł za sobą niezliczone korzyści dla użytkownika, co Apple podsumowało w ówczesnej reklamie prasowej:
Szkoda, że Apple nie poszło tym tropem i nie rozwinęło pomysłu na dzisiejsze iMaki, bo kto wie, co zobaczylibyśmy na dzisiejszej konferencji WWDC. Pionowe komputery cieszyłyby się zapewne szaloną popularnością wśród osób fotografujących iPhonem w powszechnie przyjętej w rezerwacie pionowej orientacji :)


----------------------------------------------------------------------------------------------
Oglądaj dzisiaj z nami konferencję Apple! Bogato ilustrowana rycinami i opatrzona żywiołowym komentarzem transmisja na żywo już o 19:00!


Źródło: Cult of Mac


pion 905775601725091547

Strona główna item

Bądź na bieżącoREKLAMY


Losowy wpis z archiwum

Archiwum bloga