applefobia
Applefobia
Loading...

Jest patent na sklep. Handlowcy, macie przes.ane!

Pisałem już niedawno o patencie Apple na ustawianie mebli w sklepie , ale przybyły nowe, wielce intrygujące szczegóły tego epokowego doku...


Pisałem już niedawno o patencie Apple na ustawianie mebli w sklepie, ale przybyły nowe, wielce intrygujące szczegóły tego epokowego dokumentu, którymi po prostu muszę się z wami podzielić, bo inaczej nie zasnę...


Pełna treść patentu nie pozostawia żadnych wątpliwości, że jeśli macie jakiś sklep albo lokal gastronomiczny i jeśli urządziliście go w normalny sposób, zamiast użyć skrzynek po burakach, smolnych pochodni, tyczek od grochu, worków po nawozach, płyty pilśniowej i arrasów wawelskich, to macie kompletnie przes.ane. Zaraz odwiedzą was prawnicy z Cupertino w czarnej wołdze.

Apple właśnie dostało patent na tak unikalne, przełomowe i innowacyjne cechy sklepu jak:
  • szklana witryna sklepu
  • kwadratowe lampy na suficie
  • półki w ścianach
  • prostokątne stoły ustawione równolegle do ścian
  • lada barowa ze stołkami
  • telewizory zamontowane na ścianie
Oczywiście nie mam żadnych wątpliwości, że nikt inny, tylko Apple, jako pierwsze na świecie wpadło na takie rozwiązanie i zupełnie słusznie zastrzegło je dla siebie. A konkurencja będzie teraz musiała handlować komputerami i telefonami na składanych łóżkach rozłożonych na chodniku.

Natomiast w geście wyjątkowej wspaniałomyślności i w trosce o dobro najuboższych, Apple nie opatentowało jeszcze ogólnej koncepcji ścian i podłogi. Łaskawcy... Ale do czasu. Jak im akcje spadną poniżej 100 dolców, to i wezmą się i za to.

Wiem, że mi nie wierzycie. Ja sam nie mogłem uwierzyć, dopóki borsuk z całej siły nie uszczypnął mnie w d.pę szczypcami do ściągania izolacji i nie pokazał brudnym pazurem stosownych fragmentów dokumentu. Zresztą sami sobie kliknijcie w poniższą rycinę i sprawdźcie.
A zatem wiemy już, co wolno Apple i jak nie można urządzać żadnego innego sklepu i lokalu poza Apple Store. Oczywiście w tym miejscu zapytacie - jak żyć? Jak ustawić meble i z czego zrobić witrynę, żeby nie popaść w konflikt z prawem?

Jeśli mogę coś zasugerować, to proponuję użycie wikliny, surowego płótna, skór zwierzęcych oraz glinianych, ręczne robionych wykończeń. No i koniecznie trzeba zerwać z nawykami do symetrii i kąta prostego. Koniec z poziomicą i murarskim pionem.

Ale to nie koniec świata. Nie musicie w celu zmiany wystroju zamawiać profesjonalnego dekoratora wnętrz w liliowym szaliczku, kwadratowych okularkach i z MacBookiem pod wydepilowaną pachą. Aby nie naruszyć patentu Apple, możecie swój sklep przemeblować tak:

Na przykład przy pomocy samochodu...


Źródła: Cult of Mac, Patently Apple


patent 63459658916297277

Strona główna item

Bądź na bieżącoREKLAMY


Losowy wpis z archiwum

Archiwum bloga