applefobia
Applefobia
Loading...

Splitgate? Bzdura! To przełom w fizyce, a nie usterka...

Jakoś tak się składa, że ostatnio wszystkie doniesienia na temat nowych iPhonów ograniczają się do kolejnych usterek. Co za przykrość.....
Jakoś tak się składa, że ostatnio wszystkie doniesienia na temat nowych iPhonów ograniczają się do kolejnych usterek. Co za przykrość...

Amatorzy wyrobów telefonopodobnych z Cupertino przekonali się właśnie, że nowy iPhone 8 Plus nie bez kozery zawiera "plus" w nazwie. Może nie jest to aż 500+, ale ilość ponadplanowych ficzerów, ukrytych w tym telefonie, może przyprawić o zawrót głowy. Otóż, jak się okazuje, podczas ładowania niektóre iPhony 8 przechodzą w trzeci wymiar, znacznie powiększając swoją objętość. I tu dochodzi do licznych nieporozumień, bowiem to, co okrzyknięto aferą #splitgate, wcale nie jest aferą, lecz pokazem potęgi i technologicznego zaawansowania Apple.

Czyż nie marzyliście przed laty, żeby do baku waszego Matiza weszło 280 litrów paliwa, a do schowka w desce rozdzielczej 40 puszek paprykarza szczecińskiego i 10 kartonów fajek na cały urlop w Chorwacji? Czyż nie pragnęliście tego, by w jednej puszce 0,33 litra zmieściło się piwo na cały weekend? Czyż nie klęliście pod nosem, że mimo wysiłków nie udało wam się wcisnąć do przepełnionego pekaesu Radom-Skaryszew? Ile byście dali za szansę na nagięcie praw fizyki?

A ci niewdzięcznicy, marudzący na puchnące iPhony, nie doceniają faktu, że Apple jako jedyna w świecie firma zaoferowała im telefon z przełomowym akumulatorem, większym niż samo urządzenie. Fakt, że podczas ładowania bateria zyskuje dodatkową objętość, aby zmieściło się w niej jeszcze więcej amperogodzin, to największy przełom w fizyce od czasu wynalezienia dmuchanego krokodyla! A dodatkową funkcją wysuwającego się panelu przedniego jest efektywne chłodzenie akumulatora, który podczas ładowania osiąga wszak temperatury zagrażające zdrowiu i życiu.

Marudzeniom na #splitgate nie ma końca, a przecież po ładowaniu, w miarę zużywania zasobów energii w baterii, iPhona można przywrócić do właściwej geometrii (z lekką pomocą buta lub gumowego młotka). Skoro telefon na powrót mieści się w kieszeni ciasnych hipsterskich rurek, to o co chodzi? Nie podoba wam się nowatorska technologia Expandable Magic Battery?
Za całą tą historią mogą się też kryć inne nadchodzące, przełomowe wynalazki Apple. Na zdjęciach spuchniętego iPhona wyraźnie widać, że coś jest na rzeczy. Teorie są dwie: geniusze z Cupertino albo pracują nad wyświetlaczem z trójwymiarowym dotykiem, albo rozpaczliwie próbują dogonić konkurencję, zapowiadającą aparaty z giętkim ekranem...Źródło:
usterka 2376953306633002942

Strona główna item

Bądź na bieżącoREKLAMY


Losowy wpis z archiwum